Jak wygląda wystawa i jakie atrakcje u nas znajdziesz? Zobacz opis wszystkich stanowisk!

WITAMY!

Multimedialne Muzeum Mobilne zaprasza na niezwykłą interaktywną podróż po polskiej historii i dziejach naszej Niepodległości.

PREZYDENT

RZECZYPOSPOLITEJ

POLSKIEJ ANDRZEJ DUDA

Przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, nagrane specjalnie dla Multimedialnego Muzeum Mobilnego.

NOWOCZEŚNI

Port w Gdyni, Centralny Okręg Przemysłowy, unifikacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej to zaledwie część fascynującej opowieści o inwestycjach dwudziestolecia międzywojennego.

AKTYWNI

W niepodległej Polsce powstała przestrzeń na aktywności jednoczące obywateli – niezwykle ważną rolę odegrały Kościół katolicki oraz mniejszości etniczne i religijne. W tym czasie nastąpił też rozwój sportu i turystyki.

OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI

Poznaj sześciu Ojców Niepodległości – wybitne postaci, które, poprzez swoje ofiarne poświęcenie oraz współpracę ponad ideologicznymi podziałami, w różnorodny sposób przyczyniły się do rozwoju Rzeczypospolitej.

WZORNICTWO

Rozwój wzornictwa przemysłowego na światowym poziomie to wielkie osiągnięcie Niepodległości. Wspierane przez rząd i doceniane na międzynarodowych  wystawach światowych polskie wzornictwo wyrażało ducha wolności

i nowoczesności.

ANTOLOGIA  NIEPODLEGŁOŚCI

W roku obchodów stulecia odzyskania Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował do całorocznej lektury 44 teksty, w ramach Narodowego Czytania. Teksty te tworzą Antologię Niepodległości. To wielkie dzieła polskiej literatury – fragmenty powieści, dramatów, utworów politycznych, poematów, wiersze, pieśni, opowiadania, wspomnienia, które odzwierciedlają ważne dla Polaków idee wolności

i Niepodległości.

TWÓRCZY

Budowa nowoczesnych gmachów muzealnych,

z warszawskim Muzeum Narodowym na czele, oraz aktywność środowisk literackich i artystycznych pozwoliły na odbudowę kulturalnej tożsamości narodowej.

ORDER ORŁA BIAŁEGO

Order Orła Białego to najważniejsze polskie odznaczenie, nadawane

„za znamienite zasługi zarówno cywilne, jak i wojskowe, położone w czasie pokoju lub wojny, dla chwały i pożytku Rzeczypospolitej Polskiej”.

POLACY

Polskę tworzą ludzie, również ci, którzy wykorzystali swoje niezwykłe talenty do tworzenia nowych wartości. Spośród wielu ważnych postaci przedstawiamy 100 wybranych sylwetek wielkich rodaków: twórców, myślicieli, artystów, inżynierów, naukowców, lekarzy, filozofów. Przyczynili się oni do rozwoju świata, pozostając jednocześnie Polakami. Tworzą historię, stanowią część naszego dziedzictwa, kształtują współczesność.

ODKRYJ NIEPODLEGŁOŚĆ

W tej interaktywnej grze odkryjesz 10 postaci oraz wydarzeń, które poprowadzą cię do wygranej – Polski niepodległej.

POLSKA PRZYSZŁOŚCI

Stanowisko „Polska przyszłości” to finał wystawy. Pełni funkcję wizualnej klamry i prowadzi zwiedzających w przyszłość Polski niepodległej.

DUMNI Z NIEPODLEGŁEJ

Plenerowa gra planszowa dla wielu graczy. Jej uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. 

STANOWISKO PIECZĘCI

Jaki znak twój? Orzeł Biały! Zobacz, jak przez stulecia zmieniał się nasz narodowy symbol. Na tym stanowisku odbijesz pięć pieczęci

z wizerunkami orłów

i będziesz mógł stworzyć własną pamiątkę z wystawy.

SYMBOLE TOŻSAMOŚCI

Pierwszy raz w historii, dzięki technologii holograficznej, można obejrzeć w jednym miejscu siedem bezcennych skarbów symbolizujących narodową tożsamość Polaków.

KSIĘGA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, powstała okolicznościowa Księga,

w której swój podpis złożyć mogą wszyscy obywatele pragnący uczcić stulecie odrodzenia państwa polskiego.

WYNALAZKI

Polscy naukowcy, niekiedy mieszkający poza krajem, mogli poszczycić się wieloma odkryciami. Niespokojny duch innowacyjności był

i jest obecny w wielu dziedzinach życia. Do dzisiaj napędza polską myśl

i inwencję. Prezentujemy wybrane wynalazki Polaków, które zmieniły – i wciąż zmieniają – świat.

FOTOBUDKA

Sfotografuj się

w towarzystwie sześciu ojców Niepodległości i umieść swoje zdjęcie na stronie Muzeum lub na portalach społecznościowych.

NASZA

WYSTAWA

OTWARCIE 

WYSTAWY

Szczegółowych informacji o projekcie udziela

Krzysztof Budziński – koordynator trasy przejazdu Mobilnego Muzeum Multimedialnego

+48 501-189-387               k.budzinski@toproduction.pl